You are currently viewing Hotel Perelik 5* – Pamporovo, Bugarija 2022

PERELIK 5* – PAMPOROVO

PERELIK 5* – Пампорово

www.perelikhotel.com

  Цените се по лице за 1 ноќевање   01.12-17.12.2021 18.12-28.12.2021      
  на база ноќевање со појадок   05.03-10.04.2022 04.01-21.01.2022 29.12-03.01.2022 22.01-18.02.2022  
  Вид на сместување     19.02-22.04.2022      
  Јуниор сјуит 2+2 52,00 € 58,00 € 90,00 € 63,00 €  
  Двоспален апартман / мезонет 4+2 49,00 € 55,00 € 85,00 € 60,00 €  

Во цената е вклучено :

 • појадок ,
 • користење на внатрешен базен,
 • џакузи,
 • фитнес,
 • ладна соба, 
 • сауна,
 • парна бања,
 • транспорт до ски писти,
 • ски гардеробер,
 • интернет

 

Дополнителни услови : 

 • Доплата за вечера возрасни 22€ по лице на ден, деца 7-11.99- 11€
 • Деца до 6.99 год. – бесплатно
 • Деца од7-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 • Деца од 7-11.99 на редовно легло со еден возрасен 25% попуст
 • Возрасен на дополнително легло – 25% попуст
 • Доплата за еднокреветна соба – 30€ на ден, за Нова Година се наплаќа како за двокреветна соба
 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете (5-11.99 год.) – 50€
 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден