You are currently viewing Hotel Orpheus 4* – Pamporovo, Bugarija

ORPHEUS 4* – ПАМПОРОВО

www.hotel-orpheus.co
m

ORPHEUS **** ПАМПОРОВО

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ВО ЕВРА

1

28.12-01.01

02.01-08.01

18.01-21.02

21.12-27.12

09.01-17.01

22.02-03.03

04.03-10.04

 

DBL STANDARD

1adl

115

62

58

46

 

1adl+1chd 5-12.99

119

67

62

51

 

1adl+2chd 5-12.99

159

90

84

68

 

2adl

158

89

83

67

 

2adl+1chd 5-12.99

159

90

84

68

 

TRIPLE STANDARD

1adl+1chd 5-12.99

200

114

106

87

 

1adl+2chd 5-12.99

201

115

107

88

 

2adl

200

114

106

87

 

2adl+1chd 5-12.99

201

115

107

88

 

3adl

201

115

107

88

 

ONE BEDROOM APARTMENT

1adl+2chd 5-12.99

237

133

124

100

 

1adl+3chd 5-12.99

238

134

125

101

 

2adl

236

132

123

99

 

2adl+1chd 5-12.99

237

133

124

100

 

2adl+2chd 5-12.99

238

134

125

101

 

3adl

237

133

124

100

 

3adl+1chd 5-12.99

261

147

136

111

 

4adl

273

154

143

116

 

Минимум престој

3

4

 

Отказ

Под 21 ден 100%

Под 14 дена 100%

Под 5 дена 1 ноќевање

Под 3 дена 1 ноќевање

 

No show

100%

100%

2 ноќевања

2 ноќевања

 

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

 

Соби: мини бар,сеф,балкон,ТВ,интернет,фен

Опис: ресторан,лоби,СПА центар,финска сауна,турска бања,џакузи,конференциска сала,паркинг,ски гардероба

Попусти и доплати: Доплата за Новогодишна вечера 85 Еур за возрасни и 45 Еур за деца, затворен паркинг 5 Еур на ден

Локација: 50 метри од ски лифтовите, 1000 метри од центарот на Пампорово

Цената вклучува: Winter Family Active – детска анимација, спортска анимација, затворене базен, џакузи, фитнес, инфрацрвена сауна, финска сауна, парна бања,ски гардероба, сеф, бебешко креветче,отворен паркинг, трансфер до ски

станица 2 – Малина

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2019 20% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2019 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 01.12.2019 10% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 01.12.2019 ДОПОЛНИТЕЛНИ 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ОД 7 И ПОВЕЌЕ НОЌЕВАЊА ( СЕ КОМБИНИРА СО EBD DISCOUNT )