You are currently viewing Hotel Orpheus 4* – Pamporovo, Bugarija 2023/2024

      HOTEL ORPHEUS 4*-PAMPOROVO

Хотел ORPHEUS 4* се наоѓа на само 100 метри од ски патеките и 150 метри од центарот на Пампорово, комбиниран со модерно сместување и голем број на СПА и велнес објекти, ресторан, бар и тераса.
Сите соби се опремени со: бесплатен Wi-Fi, ТВ со рамен екран со кабловска телевизија, и дел од собите нудат приватна тераса со поглед на боровата шума.
Гостите можат да уживаат во сите објекти во спа центарот на хотелот, со бесплатно користење на инфрацрвена сауна, фитнес центар, затворен базен и топла када. Парна бања, спа бања и амам се исто така достапни но со дополнителна доплата.
А за децата, хотел ORPHEUS 4* обезбедува детско игралиште и соба со игри надгледувани од страна на аниматор.

 РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст  за резервација и уплата до 05.01.2024

Ова важи за резервации  за период на престој 02.01-12.01.2024

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА  10% попуст за резервација и уплата до 05.01.2024

Ова важи за резервации за период на престој 13.01-19.01.2024; 28.01-31.01.2024 ; 05.02-09.02.2024 23.02-31.03.2024

 
Цените се по соба за 1 ноќевање 29.12-01.01.2024 20.12-28.12.2023 09.01-19.01.2024 05.03-31.03.2024
на база ПОЛУПАНСИОН   02.01-08.01.2024 25.02-04.03.2024  
Вид на сместување  Мин.3 ноќ  20.01-24.02.2024 мин. 3 ноќ.  
Двокреветна соба-Стандард 

(2+1 до 12,99)

2+1                           276 €                             161 €                           147 €                            121€
Двокреветна соба-Премиум 

(2+1 до 12,99)

2+1                            292€                             174 €                           159 €                           131 €
Студио – Премиум 1 (2+2 до 5.99) 2+2   

321 €

                            199 €                           183 €                            150 €
Студио – Премиум 2 (2+2;3+0 до 12.99 или 3 возрасни) 2+2 

3+0

                          358 €                             220 €                            200€                           165€
Едноспален Апартман(2+2 до 12,99) 2+2 365 € 241 € 220 € 180 €
Едноспален Апартман(3+1 до 12.99) 3+1 386 € 253 € 232 € 188 €
Едноспален Апартман –Премиум(2+2;3+1 до 12,99) 3+1 

2+2

407 € 269 € 246 € 202 €
           
Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, детски кат, интернет, паркинг, транспорт до жичарница (по распоред)
Дополнителни услови :
▪ Дете од 0-12,99 год на дополнително легло со дваца возрасни во  соба- Бесплатно
▪ Дете од 0-12,99 год на редовно легло со 1 возрасен во соба – 40% попуст
▪ Четврти возрасен во Апп – доплаќа 15% од цената за Апартманот
▪ Доплата за новогодишна вечера : возрасен – 140€, дете до  12,99 – 70€  (незадолжително)
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден
 

Капацитет на сместување:

 
Двокреветна соба – 2+1
Двокреветна соба PREMIUM – 2+1
Studio Premium 1 – 2+2 деца до 5,99год
Studio Premium 2 – 2+2 деца до 12,99 год
Апартман  – 2+2 , 3+1 или 4 возрасни

 

Минимум престој во период 29.12.-01.01.2024 е 3 ноќевања.
Минимум престој во период 02.01.-31.03.2024 е 4 ноќевања.
 

УСЛОВИ:

  • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
  • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
  • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ:

  • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
  • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
  • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

 

Важат Општите услови на СКТМ и Т.А. С-ТРАВЕЛ